Netflix w Orange również w Polsce

Grupa Orange oraz Netflix doszły do porozumienia w związku z ofertą dystrybucji serwisu dla klientów telekomu. W ramach porozumienia i odnowienia umowy z przed trzech lat, Netflix zostanie w ciągu kilku miesięcy w ofercie Orange TV, dla klientów mieszkających w Polsce.

Lustro sferyczne
http://www.bezpieczna-firma.eu
Oferujemy najwyższej jakości lustra techniczne oraz
inne produkty bezpieczeństwa, kontroli i małej architektury miejskiej.

Netflix już wcześniej współpracował z Orange, a dokładnie od 2014 roku, w który to Orange stał się dystrybutorem serwisu Netflix we Francji, a od niedawna, bo w zasadzie kilku miesięcy wstecz, usługa ta działa również w Hiszpanii. Nowa umowa pomiędzy tymi dwoma firmami przyniesie korzyści nie tylko dla Polskich klientów. W ramach tej umowy Orange będzie mógł oferować dostęp do serwisu Netflix w ramach swojej usługi Orange TV, dla klientów w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie, a w Polsce usługa ta ma pojawić się w nadchodzących miesiącach. Według danych udzielanych przez specjalistów, może to nastąpić jeszcze w tym roku.

W innych krajach dostęp do Netflix w ramach usługi Orange TV ma pojawić się w 2018 roku. To właśnie Orange było pierwszym dystrybutorem serwisu Netflix we Francji, a zawarcie nowej umowy przyniesie im z pewnością jeszcze więcej klientów, w tym wzrost zadowolenia swoich klientów, a także niewykluczone, pozyskanie nowych klientów poprzez wprowadzenie takiej oferty. Dostęp do serwisu Netflix w ramach usługi Orange TV, to budowa nie tylko silnej pozycji na rynku, ale także wyciągnięcie ręki w stronę milionie klientów na świecie, umożliwiając łatwy dostęp do serwisu internetowego, oferującego mnóstwo rozrywki w jednym miejscu. Korzyści więc odczuwalne są przez wszystkie strony tej umowy.

W Polsce serwis Netflix dostępny jest od początku ubiegłego roku, natomiast od jesieni ubiegłego roku dostępny jest w całkowicie spolszczonej wersji. W lipcu bieżącego roku w Polsce dostęp do Netflixa zapewniło T-Mobile Polska, który w swojej ofercie abonamentowej wprowadził dostęp do tego serwisu bez dodatkowych opłat. Darmowy dostęp do Netflixa dostępny jest w ich ofercie ze smartfonem.

Jeśli chodzi o firmę Netflix, to globalnie na koniec czerwca tego roku posiadał on prawie sto cztery miliony użytkowników płacących za dostęp do ich serwisu, w czym prawie połowa zamieszkuje tereny USA, natomiast pozostała część pochodzi z innych krajów, które mają dostęp do tego serwisu.

Jeśli chodzi o Orange Polska to przychody firmy spadły w dół w dół, natomiast zysk netto wzrósł do 71 mln zł w II kw. 2017 r. Przychody Orange Polska w II kwartale 2017 r. wyniosły 2,84 mld zł, co oznacza spadek o 2,2% rok do roku.